Doğru

Yanlış

Cevap Yok

Hangi Liseyi tercih etmeliyim: Sağlık meslek Lisesi mi, Anadolu Lisesi mi?

Ana Sayfa » BİLGİ SORULARI » Hangi Liseyi tercih etmeliyim: Sağlık meslek Lisesi mi, Anadolu Lisesi mi?
Hangi Liseyi tercih etmeliyim: Sağlık meslek Lisesi mi, Anadolu Lisesi mi?

Merhaba arkadaşlar 8. sınıfın bitimi ile birlikte artık lise tercihleri için düşünmemiz gerekiyor ve ben Seçim konusunda biraz kararsız kaldım. Lise tercihimi

Sağlık meslek liselerine mi yapayım daha avantajlı ve güzel bir eğitim görmüş olurum yoksa Anadolu liselerini tercih ederek mi lise tercihimi seçmeliyim.

Özellikle ailesi farklı kendisi farklı lise tercih etmek isteyen öğrencilerimiz için bir kaç alternatif sunarak hangi tercihin doğru olacağını anlatmaya çalışacağım. Öncelikle Aileniz sizden Sağlık meslek lisesi tercih etmenizi istiyor ve siz de tam tersi Anadolu lisesini tercih etmek istiyorsanız bence ailenizin tercihine kulak asmalı ve dinlemelisiniz.

Çünkü Anadolu liselerinin eskisi gibi hiç bir önemi ve fonksiyonu kalmadı sıradan bütün liselere Anadolu unvanını verdiler.Buda ister istemez Anadolu liselerinde ki kaliteyi düşüdrü çünkü potansiyel genişledi ve başarı durumu kötü olan liseler de bu bağlamda dahil oldular.

Sağlık meslek liselerin de özellikle avantajlı bölümlerin var olması sizler için ileriye dönük avantajlar sunacaktır. Özellikle üniversite tercihleriniz de veya özel sektör de ki çalışmalarına yön verecektir.
Sağlık Meslek Lisesi tercih arasında ilk sırayı almalıdır

Hangi Liseyi tercih etmeliyim: Sağlık meslek Lisesi mi, Anadolu Lisesi mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

Hoşgeldiniz

Cevabı nedir? – Soru Cevap - Tüm Hakları Saklıdır