Doğru

Yanlış

Cevap Yok

Hayatı anlamlandırmada ahiret inancının önemi ile ilgili kısa yazı

Ana Sayfa » DİNİ SORULAR » Hayatı anlamlandırmada ahiret inancının önemi ile ilgili kısa yazı
Hayatı anlamlandırmada ahiret inancının önemi ile ilgili kısa yazı

Hayatı anlamlandırma da ahirete imanın önemi ile ilgili kompozisyon yazısı.Ölümden sonra yeniden diriltilme konusu ile ilgili olarak insan hayatını nasıl etkilediği ve önemi konusunda yazı

“Nereden geldik, nereye gideceğiz?”, “Evrendeki bu işleyiş bir gün son bulacak mı?”, “Öldükten sonra yeni bir hayat var mıdır?”, “Ruh ölümsüz müdür?” İnsanın bu sorulara bulacağı cevaplar, hayatını anlamlandırmasına ve davranışlarına yön vermesine yardımcı olur. Bu soruların en anlamlı cevabı ahiret inancıdır. Ahiret inancı; insanın öldükten sonra dünyada yaptıklarından dolayı Allah’a (c.c.) hesap vereceği sonsuz bir hayatın varlığına inanmaktır. İslam dininin temel inançlarından biri de ahirete imandır.

Dinimizin temel kaynağı olan Kur’an, bize Allah’tan (c.c.) geldiğimizi ve ona döneceğimizi bildirerek ahiret hayatının var olduğunu haber vermektedir. Ahirete iman, insan davranışları için bir yön ve hedef belirler. İnsan, nereden geldiğinin ve nereye gideceğinin bilincinde olduğu ölçüde kendisine bir hedef belirleyebilir. Dünya hayatından sonra sonsuz bir hayatın başlayacağını ve bunun dünya hayatında kazanılacağını bilmek, kişinin hayatının anlamını ve önemini daha iyi kavramasına yardımcı olur.

Hayatı anlamlandırmada ahiret inancının önemi ile ilgili kısa yazı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

Hoşgeldiniz

Cevabı nedir? – Soru Cevap - Tüm Hakları Saklıdır