Doğru

Yanlış

Cevap Yok

Kuran ve Hadisi ayırmak doğru mudur?

Ana Sayfa » DİNİ SORULAR » Kuran ve Hadisi ayırmak doğru mudur?
Kuran ve Hadisi ayırmak doğru mudur?

Son zamanlarda sıklıkla duyar hale geldiğimiz bir sorunu sizlerle paylaşmak ve değerli fikirlerinizi almak istiyorum. Bir Müslüman kardeşimle konuştuğumda hadisler mevzusu geçtiği zaman bana Kuran yeter demesi çok üzdü. Tabi bu soruyu sizlere de soruyorum sizce gerçekten kuran yeterli midir?

Kuran-ı kerimin bir Müslümana yeterli olması durumunda hadislerin varlığı neden söz konusu olmaktadır. Kuranın yaşayan hali olan Peygamberimizin sözlerinin anlamsız olması söz konusu olabilir mi? yada burada başka bir amaç mı var.

Bir Müslüman için gerçek anlamda bilgili kardeşlerimizin yorumlarını bekliyorum tabi kendi fikirlerinin doğruluğuna inanan kardeşlerimin de yanıtlarını bekliyorum. Sizce bir Müslüman için Kuran-ı kerimin yeterli olması söz konusu olabilir mi?

Kuran ve Hadisi ayırmak doğru mudur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

İmam ve hatip13 Mart 2017

Olayları ayristirmayi başarmış bir dönemde zavallı müslümanların kafası yeteri kadar karissikken ve cahil birakilmis bir topluma bu soru sorulursa cevabı elbette ki olumsuz olacaktır. Yazıklar olsun ki kuran ve hadisi birbirinden ayırmaya çalışanlara.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

Hoşgeldiniz

Cevabı nedir? – Soru Cevap - Tüm Hakları Saklıdır