Doğru

Yanlış

Cevap Yok

Şeriat geliyor deseler korkar mıydın?

Ana Sayfa » DİNİ SORULAR » Şeriat geliyor deseler korkar mıydın?
Şeriat geliyor deseler korkar mıydın?

Öncelikle en çok merak ettiğim sorulardan biri olan Şeriat kavramı ile ilgili olacak. Bir gün kalktınız ve size Şeriat geldi deseler ne yapardınız, çok merak ediyorum.

Şeriat kelimesi sizlere neyi çağrıştırıyor. Şeriatın olduğu bir sistemde yönetilmek sizlere olumlu ve olumsuz olarak nasıl etkiler bırakabilir? gibi bir çok soru sormak istiyorum ama işi çok fazla uzatıp kafa karıştırmak yerine soruyu netleştireyim.

Günümüz de bir çok yönetim şekli var bunlardan bir tanesi de Şeriattır. Şeriatı yanlış anlattılar yada yanlış yaşadılar her neyse Şeriatın gelmesini ister misiniz? ve Şeriat geldi deseler ne yapardınız?

Sorularını hakaret içermeden izah etmeye çalışın lütfen

Şeriat geliyor deseler korkar mıydın? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Yavuz Selim03 Mart 2017

Bu kanunu çıkaranlar şeriat idare yönteminde hüküm verirken gerçekten Kur’an-ı kerimi örnek alacaklar ise şeriat ( Allah’ın kanunu) gerçekten en güzel yönetim ve yönetilme biçimidir.

Önce ilk rehber Kur’an-ı kerimdir. Sonra Peygamber efendimiz (s.a.v) ‘ in sünnetleridir.

İSLÂM’da hükümler yasaklar helallar haramlar hepsi şeriâttır. Namaz kılma oruç tutmak zekat vermek zikretmek v.s. bunların hepsi şeriattır. Namaz kılmak Eğer Allah’ın emriyse kulu için koyduğu bir kuralsa bunun adına Şeriat demekte caizdir.
Dolayısıyla bir insan “kahrolsun şeriat” dediğinde o anda kafir olur. Halbuki bu sözü söyleyen kişi yemek yapmaya başlarken Besmele çekse bu şeriattır ya da ALLAH’ ızikretse oda şeriâttır.
Şeriatın manasını bilmediğinden küfretmekte ama kendisi birçok hareketiyle şeriatı aliyyeyi yerine getirmektedir…(Kişi bilmediğinin düşmanıdır denmiştir.)

Müslüman oğlu musluman12 Mart 2017

Şeriat geliyor dersler korkar mıydım.. yav kardeşim müslümanın şeriatta korkması diye bişey söz konusu olabilir mi?

Müslüman inanışı gereği peygamberin getirdiği şeriat üzerinedir.

Ancak içinde Allah korkusu olmayan alçak insanların şeriatı karalamasi ile oluşan bu algı nedeniyle bu soru soruluyor.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

Hoşgeldiniz

Cevabı nedir? – Soru Cevap - Tüm Hakları Saklıdır