Doğru

Yanlış

Cevap Yok

Varlık fonu nedir? Varlık fonunu kimler yönetir ve amacı nedir?

Ana Sayfa » BİLGİ SORULARI » Varlık fonu nedir? Varlık fonunu kimler yönetir ve amacı nedir?
Varlık fonu nedir? Varlık fonunu kimler yönetir ve amacı nedir?

Varlık fonu ile ilgili son dönemlerde bir çok haber yapılmaya başlandı. Gerçekten varlık fonu denen şey nedir ne işe yarar

Vatandaşlar için varlık fonu ne ifade ediyor iyi midir kötü müdür? gibi bir çok soru var sormak istediğim ama varlık fonu ile ilgili amacından başlayarak hedefleri bizler için iyi yönleri nelerdir gibi devam ederek açıklama yapmanızı rica ediyorum.

Varlık fonu ne zaman kuruldu?

Varlık fonu ile ilgili sorunun cevabı:

Öncelikle sizlere varlık fonu nedir ne anlama gelmektedir?

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığa bağlı, Temel faaliyet konusu fonların kurulması ve yönetimi olan Türkiye Varlık Fonu Yönetimi AŞ, sermaye piyasalarında araç çeşitliliği ve derinliğine katkı sağlamak, yurt içinde kamuya ait varlıkları ekonomiye kazandırmak, dış kaynak temin etmek, stratejik, büyük ölçekli yatırımlara iştirak etmek için Türkiye Varlık Fonu ve bu fona bağlı alt fonları kurmak ve yönetmek üzere geçen yıl 26 Ağustos’ta kuruldu.

varlık fonunu kimler yönetirler yönetim şeması

Özelleştirme İdaresi Başkanı Mehmet Bostan, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi AŞ Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına atanırken, yönetim kurulu üyeliklerine Yiğit Bulut, Kerem Alkin, Himmet Karadağ ve Oral Erdoğan getirildi.

Varlık fonunun amacı nedir?

Baş bakanlığa bağlı, ana faaliyet konusu fonların kurulması ve yönetimi olan, sermaye piyasalarında araç çeşitliliği ve derinliğine katkı sağlamak, yurt içinde kamuya ait varlıkları ekonomiye kazandırmak, dış kaynak temin etmek, stratejik, büyük ölçekli yatırımlara iştirak etmek için Türkiye Varlık Fonu ve bu fona bağlı alt fonları kurmak ve yönetmek üzere Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi kuruldu

Varlık fonu nedir? Varlık fonunu kimler yönetir ve amacı nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

Hoşgeldiniz

Cevabı nedir? – Soru Cevap - Tüm Hakları Saklıdır